Jak wymienić dętkę w hulajnodze Xiaomi M365

wymiana dętki xiaomi m365

Jak wymienić dętkę w hulajnodze Xiaomi M365

Nadszedł wielki moment… 500 kilometrów na liczniku i pierwsza przetarta dętka. Nie pozostało nic tylko wymiana, na szczęście w moim zestawie były jeszcze 2 zapasowe dętki więc postanowiłem użyć jednej z nich. Uprzedzam wszystkie komentarze, ciśnienie w oponie było na bieżąco monitorowane, nie jeździłem na flaku i zawsze pompowałem około 4bar.

 1. Odklej odblask z osłony śrub montażowych koła.
 2. Po odklejeniu odblasku ujrzysz 2 śruby na klucz imbusowy.
 3. Odkręć wspornik i błotnik w celu łatwiejszego wyciągnięcia koła z ramy.
 4. Odkręć śruby trzymające koło, jeśli pamiętam również imbus.
 5. No i teraz zaczyna się jazda… W moim przypadku poszło dość sprawnie przy użyciu wielkich, metalowych łyżek do ściągania opon. Pod łyżki podłożyłem sobie starą rozciętą dętkę aby nie uszkodzić lakieru na feldze, mimo wszystko jakieś skazy i tak się znalazły.
 6. Kiedy opona już ściągnięta, czas na wymianę dętki. W moim przypadku stara dętka nie została przebita a przetarta od ostrej powierzchni opony wewnątrz.
  Przed montażem nowej dętki, oszlifowałem wewnętrzną stronę opony papierem ściernym o gradacji 80/120 oraz zasypałem talkiem.
  Dodatkowo wpadłem na pomysł rozcięcia starej dętki, wycięcia wentyla i nałożenia jej na nową dętkę jako warstwę ochronną przed przetarciem.
  Jeśli decydujemy się na taki zabieg należy zwrócić szczególną uwagę na ułożenie dętki, czy nigdzie się nie podwinęła – w moim przypadku nie było wielkiego problemu aby złożyć to poprawnie.
 7. Przechodzimy do nakładania opony na felgę, operacja ta zajęła mi 10 minut. Do tego celu wykorzystałem plastikowe opaski zaciskowe (tzw. trytytki). Kolejno nałożyłem oponę na felgę tyle ile się dało,  następnie przełożyłem opaski przez oponę maksymalnie ją ściskając aby nie mogła ona wyskoczyć z felgi. W ten sposób przy użyciu łyżki i opasek zaciskowych mogłem bez problemu nałożyć całą oponę – bez opasek opona spadała z felgi obok miejsca w którym wciskałem ją łyżką.
 8. Po całym zabiegu pompujemy trochę powietrza i dobijamy oponę o płaską powierzchnie aby opona się dobrze ułożyła.
 9. Nie pozostało nic innego jak wykonać kroki demontażu w odwrotnej kolejności i uzupełnić powietrze w dętce do wymaganego poziomu w zależności od wagi użytkownika.

 

Komentarze (4)

 • отчет по производственной практике дневник Odpowiedz

  Nice post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Extremely helpful information specifically the last part 🙂 I care for such information much. I was seeking this particular info for a very long time. Thank you and best of luck.| а

  24 stycznia 2020 at 18:57
 • kamila Odpowiedz

  jakie wymiar trytytek ?

  25 lipca 2020 at 07:43
 • QrczaQ Odpowiedz

  Kamila, to były chyba “duża 5” 🙂

  21 sierpnia 2020 at 20:21
 • Pablo Odpowiedz

  Niestety spotkała mnie taka przykra sytuacja, że musiałem wymienić dętkę w swojej e-hulajnodze, także bardzo dziękuję za wszystkie rady. Dętkę ostatecznie udało się wymienić 🙂 A mieliby Państwo produkty do Blaupunkta (dokładniej nawet tego modelu: rowertour.com/p/193761/blaupunkt-esc808-hulajnoga-elektryczna-skladana-25kmh) w niedalekiej przyszłości czy tylko Xiaomi i Speedway?

  24 sierpnia 2020 at 08:50

NAPISZ KOMENTARZ

Your email address will not be published. Required fields are marked *